South East Europe EU

Pobednici MILD HOME arhitektonskog konkursa

OBJAVLJENO: 28.02.2014

Pobednički radovi su:

 

  • Autorska šifra „14122GG“ – radna šifra 3 

Team representatives / Predstavnici tima:

Čedomir Ristić i Nataša Žugić
 
Team members / Članovi tima:
Ana Džokić, Ana Vilenica, Antonije Pušić, Dušan Milanović, Dušica Parezanović, Emilija Zlatković, Jelena Tomić, Marc Neelen, Marija Draškić, Marko Aksentijević, Milica Ružičić, Nebojša Milikić, Paul Currion, Predrag Milić, Srđan Tomić, Tadej Kurepa, Uroš Maksimović, Vedran Spaić
 
External experts / Stručni saradnici:
Hein de Haan, Slobodan Reljić

 

  • Autorska šifra „00100“ – radna šifra 16

Autorski tim:  Pavle Stamenović,Dušan Stojanović

Članovi tima: Žarko Uzelac, Katarina Obradović-konsultant sa LEED licencom

 

  • Autorska šifra „fz14“ – radna šifra 19

Autorski tim:  Dalia Dukanac i Ivana Jelić,

Član tima: Dragana Đorđević ,

Eksterni član tima: Predrag Milanović 

Autori ovih radova će biti uključeni u rad ekspertskog tima i pripremu studije izvodljivosti za Eko zeleno naselje. Navedeni radovi  će biti nagrađeni angažmanom u ukupnoj vrednosti 600.000 dinara bruto vrednosti.Angažman će biti regulisan sa tri ugovora o saradnji.

U nagradu je uključen plaćen boravak do 2 člana svakog od  tri pobednička tima i učešće na sajmu “COSTRUMA” u Budimpešti, gde će na štandu MILDHome projekta biti predstavljena nagrađena rešenja sa Savskog venca;

 

Pohvaljeni radovi su:

  • Autorska šifra „N18149“ – radna šifra 5

Autorski tim:  Nataša Turuntaš, Ivana Radović,Biljana Apostolović, Zoran Miljanić,

  • Autorska šifra „02381LV“ – radna šifra 7

Autorski tim:  Grozdana Šišović, Dejan Milanović,Maja Morošan,Miloš Kostić,

  • Autorska šifra „48685KK“ – radna šifra 2

Autorski tim: TatjanaZagoričnik, Ivan Kalc,Sonja Krastavčević,Tamara Ilić, Biljana Fimić.

Pohvaljeni radovi će biti promovisani na  sajmu “COSTRUMA” u Budimpešti, gde će na štandu MILDHome projekta biti predstavljena njihova rešenja , na salonima arhitekture i urbanizma u regionu, kao i na međunarodnim manifestacijama i konferencijama; predviđeno je predstavljanje u specijalizovanim časopisima za temu arhitekture i održive gradnje.

 

Svi timovi učesnici konkursa će imati pravo da pohađaju obuku iz oblasti održive gradnje, na temu Eko zelenih održivih naselja.

 

Članovi žirija:

  • • Tomislav Đorđević, dipl.inž.arh.,
  • • Jelena Pejković, M.Arch., LEED AP, eksterni ekspert, EXPEDITIO;
  • • mr. Jasmina Đokić-Pavkov, dipl.inž.arh., pomoćnik predsednika opštine Savski venac;
  • • Mag. Hermann J. Jahrmann, President of Baubiologisches Institut, Linz, Austria;
  • • docent dr.Đorđe Stojanović, dipl.inž.arh., Univerzitet u Beogradu, Arhitektonski fakultet;
  • • prof. Branislav Mitrović, dipl.inž.arh., Univerzitet u Beogradu, Arhitektonski fakultet;
  • • asistent Radoslav Galić, dipl.inž.maš., Univerzitet u Beogradu, Mašinski fakultet;

 

Zamenici članova žirija:

  • • Nina Mitranić, dipl.inž.arh., menadžer projekta, predstavnik opštine Savski venac;
  • • Nemanja Petrović, dipl.ekonomista, pomoćnik predsednika opštine Savski venac.

Izvestioci:

  • • Nemanja Stanković, dipl. inž. arh., MSV;
  • • Vera Perović, dipl. inž. maš., MSV.